54 In. L x 1-3/8 In. Dia. Wood Cotton Hoe Replacement Handle
Model #66631 UPC 00025545752214
Item #706114
Tap to view
Product overview
Replacement wood handle for heavy cotton hoe. 1-3/8" diameter. 7/16" bore with 4" ferrules.
Specifications
| Length | 54 in |
| Type | Cotton Hoe |
| Handle Material | Wood |
| Diameter | 1-3/8 in |
| Bored | 7/16 in |
| Length (In.) | 54 |
| Diameter (In.) | 1.375 |
| Use For | Cotton Hoe |
| Brand | LINK |
| UPC | 00025545752214 |
| Product type | Handle |